Liczenie wartości kalorycznych

Liczenie wartości kalorycznych

Dieta to jeden ze sposobów na to, aby stracić na wadze. No dobrze, ale co właściwie wolno nam jeść i ile kalorii przyjmiemy? Dobre pytanie. Czy powinniśmy przejść na rygorystyczną dietę czy po prostu uważniej liczyć kalorie? Z różnych powodów polecamy to drugie rozwiązanie.
W internecie możemy znaleźć kalkulator kalorii. Niekiedy wystarczy, że w Google wpiszemy kalkulator kalorii i już wyświetlą nam się odpowiednie pozycje. Klikamy w jedną z nich i wchodzimy na stronę. Różne są kalkulatory. Typowy pozwoli nam wybrać poszczególne składniki pokarmowe i zsumować kalorie. Obliczymy w ten sposób ile kalorii ma nasza kanapka albo obiad. Co więcej możemy nawet obliczyć nasze dzienne zapotrzebowanie na kalorie. Wyliczymy ile zjedliśmy i ile możemy jeszcze zjeść. Dzięki temu będzie nam łatwiej dobrać odpowiednią dietę.
Są też różne kalkulatory BMI czyli Body Mass Index. Jest to wskaźnik masy ciała w stosunku do wzrostu. Dowiemy się czy mamy wagę idealną, niedowagę, czy też nadwagę. To również będzie dla nas pewien sygnał.