Zwiększenie liczby spalonych kalorii w czasie spaceru cz.2

Zwiększenie liczby spalonych kalorii w czasie spaceru cz.2

Tempo spaceru to nie jedyny czynnik, który może znacznie przyczyniać się w liczbie spalonych kalorii. Oprócz tego trzeba pomyśleć o czymś jeszcze dodatkowym. Technika podczas spaceru to także kluczowy czynnik, który może w dużym stopniu odpowiadać za większą lub mniejsza liczbę spalonych kalorii w czasie treningu.
Wyprostowane plecy w czasie spaceru to także bardzo istotny czynnik. Dzięki odpowiedniej technice cały organizm będzie ,,pracował na większych obrotach” a liczba spalonych kalorii będzie co raz większa. Warto w tym przypadku stosować się do kilku kluczowych reguł – wzrok przed siebie, na wprost oraz wyprostowane szyja i plecy. Łokcie w czasie spaceru także muszą ,,współpracować” i należy je mieć odpowiednio zgięte pod kątem prostym. Prawidłowa postawa w czasie spaceru zapewniać może szybkie efekty w postaci zwiększonej liczby spalonych kalorii.
Aby spacer nie był nudny należy poszukać interesującego terenu do marszu. To na pewno coś innego . Podczas wyboru nowego miejsca na trening warto kierować się ukształtowaniem terenu, można się zdecydować na pagórki oraz różnego rodzaju dołki.