Przysiady a kalorie

Przysiady a kalorie

Wiemy, że aby schudnąć należy ćwiczyć. Ale co ćwiczyć i w jakich proporcjach. Coraz więcej pojawia się ostatnio salonów fitness. Ale nie musimy zaraz uczęszczać do nich, aby stracić trochę na wadze. Ciekawym ćwiczeniem są przysiady.
Przysiady to ciekawe ćwiczenie, które możemy wykonywać zawsze i wszędzie. Wzmacniają one nasze nogi, a także plecy i brzuch. Co więcej dzięki nim możemy spalać kalorie. To wydaje się być zrozumiałe – temu służą ćwiczenia fizyczne. Ale jest wzór pozwalający obliczyć ile właściwie kalorii stracimy. Jaki to wzór? A więc jest to masa ciała wyrażona w funtach pomnożona przez 0,9 Jeden kilogram to około 2,2 funta. Otrzymany wynik dzielimy przez ilość minut, jakie nam były potrzebne do wykonania ćwiczenia. Aby łatwiej było to uzmysłowić posłużmy się przykładem : osoba o wadze 90 kg – 198 funtów, ćwiczy przez 10 minut. I tym sposobem wychodzi, że spalimy 1900 kalorii.
Wiemy już ile kalorii spalimy ćwicząc przez określony czas. A zatem nie pozostaje nic innego, jak tylko ćwiczyć. Do dzieła.